Najlepsza usługi prawnicze Gdynia? Nasza kancelaria adwokacka mieści się w ścisłym centrum Gdyni i oferuje usługi prawnicze realizowane na wielu płaszczyznach prawa, korzystając z doskonałego przygotowania i wieloaspektowego stosunku do realizowanych zadań. Kładziemy ogromny nacisk na wnikliwe przeanalizowanie konkretnych przypadków, opracowując optymalne modele działania. Dbając o jakość realizowanych usług, podnosimy posiadane kwalifikacje i szczegółowo analizujemy linię orzeczniczą trójmiejskich sądów, dzięki czemu posiadaną wiedzę możemy przełożyć na efektywną pomoc prawną. Czytać jeszcze detale na tej stronie o adwokat gdynia.
Warto skorzystać z pomocy adwokata, który ma doświadczenie w prowadzeniu spraw rodzinnych. Czerpanie wiedzy na temat prawnych aspektów rozwodu z osobistych doświadczeń naszych bliskich może okazać się zgubne. Nawet jeżeli sytuacje wydają się podobne, mogą je różnić drobne szczegóły, które w rzeczywistości sądowej mają ogromne znaczenie. Jakie są przesłanki rozwodu? W sprawie o rozwód sąd bada czy między małżonkami nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia. Co to oznacza? Trzeba po prostu zapewnić sąd, że małżonków nie łączą już żadne więzi, a sytuacja trwa na tyle długo, że nie ma widoków na jej poprawę. Trwałość rozkładu pożycia oznacza, że nie ma już szans na uratowanie małżeństwa. Zupełność rozkładu oznacza natomiast, że pomiędzy małżonkami zanikła więź duchowa (emocjonalna), fizyczna i gospodarcza. Rozwód można orzec tylko wtedy, gdy wszystkie powyższe przesłanki wystąpią łącznie. Jeśli małżonków nie łączą więzi emocjonalne ani gospodarcze, ale utrzymują za obopólną zgodą kontakty seksualne, to sąd nie wyrazi zgody na rozwód.
Co to jest ubezwłasnowolnienie? Ubezwłasnowolnić można osobę, która ukończyła 13 lat i wskutek choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych, w szczególności pijaństwa lub narkomanii, nie jest w stanie kierować swoim postępowaniem. Wówczas wnosi się o ubezwłasnowolnienie całkowite, bądź też ubezwłasnowolnienie częściowe, gdy osoba potrzebuje tylko pomocy do prowadzenia swoich spraw. Dla ubezwłasnowolnionego całkowicie ustanawia się opiekuna, a dla ubezwłasnowolnionego częściowo ustanawia się kuratora.
Renegocjowanie umów: Pandemia koronawirusa powoduje, że sytuacja na rynku staje się dramatyczna. Tylko w marcu tego roku 48 tysięcy przedsiębiorców zawiesiło prowadzenie działalności gospodarczej. Dla wielu przedsiębiorców oznacza to konieczność renegocjacji bądź nawet rozwiązania umów zawartych z ich kontrahentami biznesowymi. W wielu przypadkach występuje również potrzeba rozwiązania umów najmu lokali usługowych.
Co z firmą po śmierci przedsiębiorcy? Przepisy ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej i innych ułatwieniach związanych z sukcesją przedsiębiorstw wskazują, że pozostawioną w spadku firmą może od razu kierować wskazana przez zmarłego osoba. Do czasu zakończenia postępowań spadkowych firma może normalnie funkcjonować, zatrudniać pracowników i realizować dotychczas zawarte umowy. Czytać dodatkowy detale tutaj https://czaplewski-kancelaria.pl/.